Hakkımda

04 Ocak 1980 yılında Çanakkale/Biga’da doğan İlker Şahin, Ar-Ge ve tasarım alanında mobilya sektöründe önemli bir rol oynamıştır. 2000 ile 2012 yılları arasında başarılı bir uzman olarak çeşitli öncü firmalarda çalışmıştır. Ancak tek düze bir hayattan sıkılıp büyük bir risk almaya karar vermiş ve 2012 yılında görevinden istifa edip kendi endüstriyel tasarım firması olan Tam Proje’yi Çanakkale/Biga ilçesinde kurmuştur.

Tam Proje, İlker Şahin’in özgün tasarımları ve yenilikçi yaklaşımıyla tanınmış ve sektörde öncü bir konuma gelmiştir. İnternet üzerinden online mobilya satışına odaklanarak, mobilya KOBİ’lerinin büyümesine katkıda bulunmuştur. İşini büyütürken, Ocak 2015’teki “Uranüs Pluto” karesiyle büyük bir sarsıntı yaşamıştır. Bu dönemde büyük kayıplar ve zorluklarla karşı karşıya kalmıştır.

Ancak, zorlu dönemler onun hayatına yeni bir yön verecek fırsatlar sunmuştur. İlker Şahin, bu süre zarfında bir şarkı sözünden ilham alarak astrolojiye ilgi duymaya başlamış ve astroloji eğitimleri almıştır. Astroloji, ona büyük bir umut ve anlam katmıştır. Kendini astrolojiye adamış ve bu alanda daha fazla bilgi edinmek için zamanını harcamıştır.

İlker Şahin’in hayat hikayesi, risk alarak kendi işini kurma cesaretini ve yaşadığı zorlu dönemlerden sonra astrolojiye olan ilgisini anlatmaktadır. Kitabında, bu deneyimlerini ve astrolojiyle hayatına kattığı yeni bakış açısını paylaşmayı hedeflemektedir. İlker Şahin, cesaret, dönüşüm ve astroloji aracılığıyla hayatındaki zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmiş bir isimdir.

İşinde yaşadığı büyük yıkım ve kayıplarla karşı karşıya kalan İlker, bunalımlı bir dönemde umutsuzluğa kapılmış ve hayal kırıklığı içinde ofisinde çaresizce düşünmüştür. Ancak Nightwish – Ever Dream şarkısının sözleriyle birdenbire umutlarını yeniden kazanmıştır: “Var mısın benimle, Geçmişin izlerini silmeye ve yıldızları değiştirmeye?” Bu sözlerin ritmiyle birlikte sebep-sonuç ilişkisini anlamaya ve gökyüzünü keşfetmeye başlamıştır. İlker, astroloji eğitimlerine yönelmiş ve hayatına yeni bir anlam katmayı başarmıştır. Astroloji, ona yepyeni bir meslek ve bakış açısı sunmuştur. Bu ilham verici ve enteresan karakter, bunalımlı günlerinden aldığı ilhamla gökyüzündeki yıldızlarla bir bağ kurmuş ve bu deneyimlerini kitabında paylaşma kararı almıştır. İlker, bir şarkı sözünün ona ilham verdiği bu dönüm noktasında, önceden hiç düşünmediği bir yolu keşfetmiş ve astroloji sayesinde ilginç bir hayatın içine adım atmıştır.

Sosyal medyada aktif olarak yer alan İlker Şahin, “Astro Show” adlı Facebook Kapalı grubunun kurucusudur. Takipçileri, iddialı ve açık sözlü konuşmalarından dolayı ona “Astroloji Bakanı” lakabını takmıştır. Bu takipçilerle birlikte, etkileyici bir ritim yakalamıştır.

Şu anda Çanakkale / Biga ilçesinde yaşayan İlker Şahin, çocukluk aşkı Hülya Yazan ile evlidir. Hülya Yazan, bir edebiyat öğretmeni olup Eksantrik İlimler Akademisi’nin kurucusudur. İlker Şahin, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlker, astroloji alanında eğitici ve öğretici bir misyon benimsemiştir. YouTube üzerinde video içerikleri üretmektedir. Astroloji konusunda birçok uzman hocadan eğitim ve VIP dersler almış ve bunlara devam etmektedir. Bu sayede bilgisini sürekli olarak derinleştirmektedir.

İlker Şahin, Eksantrik İlimler Akademisi’nin kurucularından biri olmasıyla birlikte, bir dizi ilgi çekici markanın da sahibidir. Astroloji Data, Ezotoryum, Yapay Zeka AstroBotNova, Astro Trading gibi markaları bulunmaktadır. Bu markalar aracılığıyla astroloji alanında enteresan ve mistik içerikler üretmektedir. İlker Şahin, bu markalar üzerinden astrolojiye olan ilgisini ve bilgisini paylaşarak, insanlara farklı ve ilgi çekici deneyimler sunmaktadır.

İlker Şahin’in uzmanlık alanları:

 • Rektifikasyon Analizleri (Doğum saati belirleme)
 • Astro Psikoloji (Psikoloji üzerine, karakter geliştirme)
 • İlişkiler Astrolojisi (İlişkilerdeki uyum analizleri)
 • Horary Astroloji (Soru Astrolojisi)
 • Seçimsel Astroloji (Eşref saati / Zamanda kalite analizleri)
 • Coğrafi Astroloji (Astro Kartografi – İkamet Astrolojisi)
 • Medikal Astroloji (Sağlık Astrolojisi)
 • Finansal ve Kurumsal Astroloji
 • Mundane Astroloji (Dünya Astrolojisi)
 • Prenatal Astroloji (Doğum Öncesi gökyüzü analizleri)
 • Astro Criminal (Olay anı gökyüzü analizleri)
 • Kaderde manipülasyon teknikleri (Kötü kadersel etkileri farklı alana çekme ve iyi kadersel etkileri artırma)
 • Astro Trading